Kraj nekonečné energie
a inspirace

Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru údolí Čechova mlýna

Příroda všude kolem

Pojďte se projít a odpočinout si v lesích kolem Berounky. Bezprostředním okolím vedou dvě turistické trasy, jedna je součástí i Svatojakubské cesty. Důkazem čistoty zdejší přírody je rozmanitá fauna a flóra - potkáte zde mloky a nad hlavou vám přeletí vzácný černý čáp. Koupání pod jezem je vhodné i po děti, přístup do řeky je pozvolný a bezpečný. Sportovci můžou využít travnaté hřiště s volejbalovou sítí. Místo jak dělané pro vodáky. Zdejší rybářský revír je oblíbeným místem známého rybáře Jakuba Vágnera.


České Lurdy

Jen 100 m pěšky se dostanete do magického místa s pozitivní energií. Toto údolíčko má blahodárné zklidňující až léčebné účinky na lidskou mysl.

Elektroskanzen Čechův mlýn

Elektroskanzen Čechův mlýn ve Šlovicích je technická památka velkého historického významu v původní stavbě mlýna a elektrárny na 77. říčním km Berounky. Samota v údolí je obklopena dosud nezničenou přírodou pod osadou Šlovice. V roce 2009 byl objekt prohlášen za kulturní památku ČR a v roce 2010 byl v anketě vyhlášené regionálním týdeníkem Raport zvolen za jeden ze sedmi „divů Rakovnicka“.

Peter´s track and Alexis bench

Dechberoucí zelený tunel vedoucí na samý konec ostrova je transcendentní cestou k počátku samotnému. K vodě.