Kraj nekonečné energie
a inspirace

Přijeďte zažít jedinečnou atmosféru údolí Čechova mlýna

Příroda všude kolem

Pojďte se projít a odpočinout si v lesích kolem Berounky. Bezprostředním okolím vedou dvě turistické trasy, jedna je součástí i Svatojakubské cesty. Důkazem čistoty zdejší přírody je rozmanitá fauna a flóra - potkáte zde mloky a nad hlavou vám přeletí vzácný černý čáp. Koupání pod jezem je vhodné i po děti, přístup do řeky je pozvolný a bezpečný. Sportovci můžou využít travnaté hřiště s volejbalovou sítí. Místo jak dělané pro vodáky. Zdejší rybářský revír je oblíbeným místem známého rybáře Jakuba Vágnera.


České Lurdy

Jen 100 m pěšky se dostanete do magického místa s pozitivní energií. Toto údolíčko má blahodárné zklidňující až léčebné účinky na lidskou mysl.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Elektroskanzen Čechův mlýn

Elektroskanzen Čechův mlýn ve Šlovicích je technická památka velkého historického významu v původní stavbě mlýna a elektrárny na 77. říčním km Berounky. Samota v údolí je obklopena dosud nezničenou přírodou pod osadou Šlovice. V roce 2009 byl objekt prohlášen za kulturní památku ČR a v roce 2010 byl v anketě vyhlášené regionálním týdeníkem Raport zvolen za jeden ze sedmi „divů Rakovnicka“.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image